Değerlendirme Kurulu

DR ALEV CIMBARCI
Resim Heykel Tiyatro Sanatçısı-
Sanat Eğitmeni

1966 İstanbul doğumlu olan Alev CINBARCI; 1995’de Mimar Sinan Ünv. Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Ana Sanat Dalından mezun olduktan sonra 2012 yılında Yeditepe Ünv. Plastik Sanatlar Yüksek Lisans Programını bitirmiştir. Sanatçı, Işık Ünv. Sanat Bilimi Doktora programında akademik çalışmalarına devam etmektedir. Cınbarcı, 1990’dan günümüze, sanat alanında disiplinlerarası seminer, sergi ve tiyatro projelerine devam etmektedir. Kendi atölyesinde bireysel resim, heykel çalışmalarının yanı sıra her yaş grubunda öğrencileriyle çalışmaktadır. Alev Cınbarcı için sanat; sancılı bir yansımadır. Yansıma bir disiplin ve malzemeyle olmak zorunda değildir. Çeşitli varoluş şekilleri vardır. Ancak kendi disiplini içinde ve disiplinlerarası organik bağları doğru kurgulamak önemlidir. Bu yansımada; teknik, malzeme bilgi ve çeşitliliği  sanatçıyı özgürleştirir. 1990’lar dan bu yana yazım, oyunculuk, resim, heykel, video-art, performans, enstalasyon vb. disiplinlerarası  çalışmalarını sürdürmektedir. 2014 yılından dahil olduğu Uluslararası İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali’nde, jüri üyeliği, hazırlık ekibi, atölye yöneticiliği gibi çeşitli pozisyonlarda görev yaptı.

“İş, bizi  oyun alanına çeker ve izleyicinin hayal dünyasında kendini açar”

Sanat Üretimleri, 6 ayrı başlık altında toplanmaktadır:

“Senin gözün”, “Sana gül bahçesi vadetmedim” , “Bana dokunma” 
“Fraktal Boyutlar”, “Doğa Lahitleri”, “Biraz Düş…….Biraz Düşün”

alevcinbarci.com.tr,

https://www.sanatgezgini.com/marketplace/seller/profile/alev-cinbarci

AHVAL ATEŞ
Sanat Eğitmeni- Sanatçı

1978 Üsküdar doğumlu olan Ahval Ateş 1997 yılında Marmara Üniversitesi Resim İş Eğitim Bölümü’nden mezun oldu. Sanat ve Sanat Eğitimi ve Drama alanlarında pekçok kurum ve alanında uzman kişilerden eğitim aldı. 1999 Kadıköy Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak göreve başladı. Aynı yıl Gazi Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu Resim öğretmenliği görevini sürdürdü. 2009 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim İş Bölümü, Yaratıcı Drama Seçmeli Ders Öğretim Görevlisi oldu. 2001 yılında Çağdaş Drama Derneği, İstanbul Şubesi Drama Atölyeleri Liderliği programını başarıyla tamamlayıp Drama Lideri oldu. Sonraki yıllarda birçok okul ve kurumda Drama Eğitimleri verdi. 2014 yılında dahi olduğu İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’ne hazırlık ekibi üyeliği, Jüri üyeliği, Performans organizasyonu gibi pek çok alana destek verdi.
Diğer Faaliyetler
2014- 2015 yıllarında BİLFEN Okulları, Sanat Öğretmenlerine yönelik “Yaratıcı Drama ” Eğitimleri verdi.
2014 Ponpon Çocuk Kulübü Filial Terapi (oyun terapisi), ebeveyn Eğitimi (11 hafta, aat eğitim ve 1 yıl süren uygulama çalışması)
2014 Özel Yetenekleri Keşfetme ve Geliştirme Derneği, İstanbul, Bilim ve Sanat Atölyeleri programında, Drama Eğitmeni olarak görev yaptı.
2008-2006 Kadıköy İlçe MEM, Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Liderliği yaptı,
2007-2001 Çağdaş Drama Derneği İstanbul Şub. Yönetim Kurulu Üyesi oldu.
2007-2004 Gazi Mustafa Kemal Paşa İlk Öğretim Okulu, Bilim ve Sanat Şenliği Koordinatörü.
2005 Müzelerin Eğitim Amaçlı Kullanılması Projesi, Program Oluşturma Kurulu Üyesi ve Öğretmen Hizmet İçi Eğitim Lideri olarak görev aldı.
2005 AÇEV Yaratıcı Drama Gönüllü Eğitimi Liderliği yaptı.
2004 Çağdaş Drama Derneği, Müzelerin Eğitim Amaçlı Kullanılması Projesi İstanbul Şubesi Liderliği ve Program Geliştirme Üyesi olarak çalıştı.
2001 TEGV Üstün Yetenekli Çocuklar, TEGV Kavacık, Pembe Ev ve Fındıkzade Eğitim Parkında Yaratıcı Drama Atölyesi Liderliği yaptı.
2001 -2000 TRT 2, Çocuklara Yönelik Sanat Atölyesi Programında Sanat Eğitmeni olarak görev aldı.

BANU ATİK
Sanat Eğitmeni- Sanatçı- Senarist- Oyuncu

1968’de Fatsa’da doğdu. 1989 Ankara Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim Bölümünden mezun oldu.   Trabzon, Yozgat, Kayseri, Samsun illerinde Görsel sanatlar öğretmenliği görevinde bulundu. 2004 tarihinde ”Genç Kadın-Bizim Geleceğimiz” adlı EUROMED Gençlik Değişimi projesinde yer aldı.    2008 MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri 9. sınıf Drama Dersi Öğretmen Kılavuz Kitabı, 9. sınıf, 10. sınıf, 11. sınıf, 12. sınıf Desen Çalışmaları ders Kitapları yazım komisyonunda görev aldı.    2000-2002 tarihinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Tiyatro Bölümünde 2 yıl oyunculuk ve sahne sanatları eğitimi aldı. 2004-2005 tarihinde Ankara/ Çankaya Belediyesi Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen tiyatro Kursu Katılım belgesi aldı. 2007-2008 tarihinde MEB onaylı Ankara/ Çankaya Halk Eğitim Merkezi Drama Kursuna katıldı ve Drama Eğitmenliği sertifikası aldı. 2008-2010 tarihleri arasında MEB Ankara Özel Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde; diksiyon, seslendirme ve seslendirme teknikleri, temel oyunculuk seminerlerine katıldı. 2011 tarihinde Ankara Oyun ve Tiyatro Akademisi’nde, Özel Oyun ve Tiyatro Atölyesi Yaratıcı Drama Eğitmenliği hızlandırılmış atölye çalışmalarına katıldı.2013-2014 tarihinde MEB onaylı Ankara/ Çankaya Halk Eğitim Merkezi Sahne Makyajı Kursuna katıldı. Sahne Makyajı Eğitmenliği sertifikası aldı. 2008 tarihinden itibaren Ankara Düşkapanı Sanat Merkezi’nde oyuncu olarak tiyatro sürecine devam etmektedir. Rol aldığı oyunlardan bazıları: Besleme (Ülker Köksal), Yedi Kocalı Hürmüz (Sadık Şendil), Hamile Adam (Dario Fo), Deli Saçması (Evren Ersan), Tanık Sizindir (Evren Ersan) 2014 tarihinden itibaren birçok kısa filmde oyuncu, makyöz ve sanat yönetmenliği yapmaktadır. 2020-‘den bugüne MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ders kitabı yazım komisyonlarında yazar olarak görev almaktadır. Ankara’da yaşamaktadır.

SERGİ ETKİNLİKLERİ (SEÇKİ)
1992-”Ağaca Övgü” Kişisel sergi, Trabzon Güzel Sanatlar Galerisi
1993-Kişisel sergi, Ordu Akbank Sanat Galerisi
1993-Kişisel sergi , Ankara/Farabi Şubesi Akbank Sanat Galerisi 1994-Karma Sergi, Nevşehir Güzel Sanatlar Galerisi
2009-ATATÜRK Kültür, Dil ve Tarih Kurumu ”Harf Devrimi” konulu resim yarışmasında sergilenmeye değer görülen eserler arasında yer aldı. 2009-Karma sergi, Kursart Sanat Galerisi, Ankara
2009-Ankara Barosu 2. Sanat Eserleri yarışması resim dalında”Themis” adlı eserle birincilik ödülü aldı
2010-Kurucularından olduğu ”1Plastik Sanatlar” grubu Sergisi, Ankara Resim Heykel Müzesi, Fahri Korutürk Salonu
2015-”Mavi Sahnede” Performans, Düşkapanı Sanat Merkezi, Necdet Ersan Sahnesi
2022-”Ekim Geçidi” 21. yıl Resim ve Heykel Sergisi, Ankara/Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi  

ÇETİN AKMEŞE
Sanat Eğitmeni- Sanatçı

1976 yılında Şanlıurfa Viranşehir’de doğmuştur. İlköğretim ve lise eğitimini Viranşehir’de tamamlamıştır. 2004-2008 yılları arasında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümünde lisans eğimini tamamlamıştır. 2008-2012 yılları arasında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği bölümünde ikinci lisans eğimini tamamlamıştır. 2013 yılından itibaren MEB bünyesinde Plastik Sanatlar alanı öğretmeni olarak görev yapmaktadır. 2018 yılında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve Marmara üniversitesi ortak programı olan Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında tezli yüksek lisans programından mezun olmuştur. 2016 yılından bu yana İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2020-2021 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Plastik Sanatlar Alanı 10. Sınıf Resim Uygulamaları atölye ders kitabı yazarlığını yapmıştır. İstanbul’da yaşamaktadır.
SERGİ ETKİNLİKLERİ (SEÇKİ)
2018 ME’VA –Kişisel Sergi 2021 INSONNIA- Karma Sergi
2021 MAVİ GÖMLEK- Karma Sergi 2021 HOMOSACER- Karma Sergi
2021 DAR ZAMANLAR –AKBANK SANAT- Karma Sergi
2023 ZAMANIN SINIRLARI- Karma Sergi

DELAL KAZICI
Sanat Tarihçi- Sanat Eğitmeni

DELAL KAZICI Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde pedagojik formasyonunu tamamlayarak, Medipol Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi bölümünü okudu. Sanat perspektifli bir yol haritasıyla sanatın terapötik gücü ve çocukların meraklarından ilham alarak alternatif sanat programları tasarladı. Çeşitli sanat kurumları, sivil toplum kuruluşlarında sanat ve eğitim projelerinde yer aldı. Çocuktan Çocuğa Akademi eğitim projesi ile Hayal Gücü Merkezi’nde, Çocuk Programları Koordinatörlüğü yaptı. 2016 yılında dahi olduğu İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’ne; hazırlık organizasyonu, Jüri üyeliği ve atölye çalışmaları gibi alanlarda destek verdi.

Alan deneyimleri Waldorf Pedagojisi ve Reggio Emilia Eğitim yaklaşımlarına dayanmaktadır. Bir dışavurum dili olarak sanatla yaşamın psikonöroimmünolojiyle ilişkisi; çocuğun merakları, kimliği, hakları ve becerileri mutlidisiplinler tasarımlarının eksenini oluşturmaktadır. Çocuklar ile birlikte yaptığı sanat çalışmalarının yanı sıra kendi sanatsal üretim sürecinde sesin sosyolojik ve psikolojik varlığı üzerine ses enstalasyonları yapmaktadır. Yaşam mottosu “hatırla” ile topluluk ve bireylerin işitsel, mekansal hafızasına odaklanmaktadır.

DİCLE GURBAN
Sanat Eğitmeni- Sanatçı

1995 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini 2014 yılında Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde tamamladı. 2018 yılında aynı üniversitenin Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon alarak öğretmen olmuş ve 2019 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan hemen sonra Balıkesir Özel Bilnet Okullarında Görsel Sanatlar öğretmeni olarak göreve başlamıştır. 2023 yılında doğduğu şehir olan İstanbul’a gelerek öğretmenlik mesleğine Özel Bilfen Maslak İlköğretim kurumunda devam etmektedir.

DUYSAL AYLİN ALKAN
Sanat Eğitmeni- Sanatçı

1987 yılında İstanbul’da doğdu.Lisans eğitimini 2013 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü’nde, 2010-2011 yılları arasında da Accademia di Bella Arti L’aquila Heykel Bölümü’nde tamamladı.2012-2013 yılları arasında Galeri Baraz’da asistan olarak görevi yaptı.Birçok seçkin serginin yanısıran Contemporary ve Bienal’de görev aldı. 2013 yılından itibaren çocuklara duyduğu sevgiyle yaptığı Görsel Sanatlar öğretmenliği görevini; Özel Bilfen Eğitim kurumlarında  sürdürmektedir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-5.png
ECE DALKIRAN
Sanat Eğitmeni- Sanatçı

1979 yılında Ankara’da doğdu. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar Bölümü’nden mezun oldu. Grafik sanatlar ve fotoğrafçılıkla uğraştıktan sonra görsel sanatlara olan ilgisi resme yöneldi. Daha sonra hayata dair duygularını ve sorularını resim yoluyla paylaşmayı seçti. Halen Ortaköy Erenköy’deki atölyesinde sanat çalışmalarını sürdürmektedir.

SERGİLER

 

2009    Atatürk Dil Tarih ve Yüksek Kurumu “Harf Devrimi” Painting Award Exhibition 2009    Selcuk Erdoğan Resim Atölyesi, Astoria – Clementine, Group Exhibition 2009    Pera Sanat Galerisi, Group Exhibition

2011    İzmir Travel Turkey Fuarı, Solo Exhibition

2011    Beşiktaş Sanat Galerisi, Group Exhibition

2013    Art Point Gallery, Online Auction

2014    Niş-Art Gallery, Group Exhibition

2015    Niş-Art Gallery, İç Mimari ve Dekorasyon Fuarı, Group Exhibition

2016    Niş-Art Gallery Group Exhibition

2017    Niş-Art Gallery, Group Exhibition

EMİNE YILDIRIM ŞENCAN
Sanat Eğitmeni Sanatçı

1987 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini 2011 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği , Tekstil Ana Sanat Bölümü’nde, tamamladı. Fakülte içi ve Fakülte dışı karma sergilere dahil oldu. 2011 Yılında coşkuyla başladığı Görsel Sanatlar Öğretmenliği görevini Bilfen Eğitim Kurum’larında devam ettirmektedir. Tekstil ve dokuma alanında çalışmalar yapmaktadır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-10.png
ENİS KALPAK
Sanat Eğitmeni -Sanatç

1978 yılında İstanbul’da doğdu, 2022 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Fotoğraf Ana Sanat dalından mezun oldu. 2019 Yılında Altınbaş Üniversitesi Plastik Sanatlar dalında yüksek lisans eğitimini (tezli) tamamladı. Eğitim alanında birçok seminere katıldı. Katıldığı seminerlerde çeşitli eğitimler verdi. Özel eğitim alanına yönelerek çeşitli faaliyetlerde bulundu. Sanatın dışında sutopu sporunda onlarca kez Milli formayı giyerek ülkesini başarı ile temsil etti. 2002- yılından itibaren özel okullar bünyesinde öğretmenlik kariyerini sürdürmektedir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-19.png
ESRA ÇELİKKANAT TOKAÇ
Sanat Eğitmeni- Sanatçı

21 Ekim 1981’de Çorlu’da doğdu. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim – İş Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. TEGV, TOG, SKYGD gibi birçok sivil toplum kuruluşunda ve Borusan, Art Sümer gibi sanat galerileri kültür merkezlerinde çeşitli sanat atölyelerinde çalıştı. 2006-2009 yılları arasında Irmak Okullarında resim öğretmeni olarak görev yaptı. 2009 yılında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Eğitim Yönetmenliği Görsel Sanatlar Koordinatörü olarak çalıştı. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nin koordinatörü ve küratörlerinden biri olarak görev yaptı. 2011 yılında Enka Okullarında sanat öğretmeni olarak görev yaptı. 2012 yılında Arel Okullarında sanat öğretmeni olarak görev yaptı. 2013 yılından bu yana Işık Okullarında görsel sanat öğretmenliği yapmaktadır.

Katıldığı Sergiler:
2003 “Doğa Koleji” Karma Sergi.
2004 “Düş Yansımaları” Karma Sergi.
2004 “1.Müze Uygulamaları Sergisi” Karma Sergi
2004 “2005 M.Ü. A. E. F. G. S. F. Mezuniyet Sergisi” Karma Sergi.
2005 “23 Nisan Gönüllü Sergisi “ Karma Sergi.
2005 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü “Gönüllü Gözüyle Çocuk ve Gönüllülük” Konulu karma fotoğraf sergisi.
2005 “RR 18” Karma Sergi. (Taksim Devlet Güzel Sanatlar Galerisi)
2013-2021 “Işık Okulları Sanat Eğitimcileri Sergisi” Karma Sergi.
2018 -2019 “Ponart Görsel Sanatlar Öğretmenleri” Karma Sergi

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-27.png
KADER AKÇAY
Sanat Eğitmeni- Sanatçı

1977 Ordu doğdu. 1998 Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim Anasanat dalından mezun oldu. 2005 yılında aynı fakültenin Resim Anasanat dalında Yüksek Lisans programını tamamladı. 2002-2016 yılları arasında İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi Bölüm Başkanlığı yaptı. 2017-2019 yılları arasında İstanbul Başakşehir İTÜ İsmail Dede Efendi Güzel Sanatlar Lisesinde Bölüm Başkanlığı yaptı. Söz konusu yıllar boyunca Güzel Sanatlar Liseleri’nin amaçları-eğitim programları üzerine  çalışmalar yaptı, Güzel Sanatlar Fakültelerinin ilgili bölümleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak sanat projeleri yürüttü. Resmi ve özel kurumların yarışmalarında jürilik yaptı. 1999 yılında Türk Çocuk Vakfı ile başladığı deprem bölgesi çocuklarını sanatla buluşturma çalışmalarına daha sonra çeşitli sebeplere bağlı dezavantajlı çocuklar/öğrencilerle sanatla terapi, doğa ve doğal yaşamı korumak-iyileştirmek, tohum toplamak/fidan yetiştirmek, sokak hayvanlarını koruma/yaşatma gibi faaliyetler eklenmiş ve yıllardır atölye öğrencileriyle birlikte sürdürmektedir. 2010 yılında katılımcı olarak başladığı İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali serüvenine 2012 yılından beri Türkiye Güzel Sanatlar Liseleri jüri ve küratörlüğü yaparak devam etmektedir. Şu anda İstanbul Erkek Lisesinde sanat eğitimi dersleri vermekte ve Marmara Üniversitesi AEF GSE Resim anasanat dalı Doktora programı tez çalışmasını ve odağı “insan/et(t)ikleri-etkileri” olan sanat çalışmalarını sürdürmektedir.

Etkinlikler (Seçki)
2023 Türkiye Cumhuriyeti’nin Yüzüncü Yılı ve Yüz Ressam – Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
2022 6. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali “Buluşma Noktası”- Türkiye Güzel Sanatlar Liseleri Jüri ve Sergi Komiserliği/MKM Beşiktaş Çağdaş
2022 TÜBİTAK 4006 “Gelenekten Geleceğe Anadolu Motifleri” (Proje sahibi &küratör)
2020 100 Ressam 100 Portre Sergisi ARTANKARA – 6. Çağdaş Sanat Fuarı
2019 İki Nesil Bir Portre – Taksim Sanat Galerisi
2019 Anadolu Masalları (M.E.B. Anadolu Masalları Proje Koordinatörü &Küratör) – Türk İslam Eserleri Müzesi
2019 100 Portre – BASAD
2018 3 Kuşak Sanat Eğitimcileri – Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi
2018 bi’çeyrek – Bakraç Sanat Galerisi
2018 100/Hundred- Ovidius Üniveristesi Romanya
2018 5. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali “Şimdi ve Burada”-Türkiye Güzel Sanatlar Liseleri Küratörü/MKMl

MELİKE YAKARER
Sanat Eğitmeni- Sanatçı

1990 yılında Tokat’da doğdu. 2008 yılında Tokat Güzel Sanatlar Lisesinden 1.lik ile mezun oldu. Lisans eğitimini 2008 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim iş öğretmenliğini Endüstriyel tasarım ana sanat bölümünden 2012 yılında mezun oldu.2012 yılında Özel okulda resim öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Bu süre içinde öğrencileriyle ulusal uluslararası projeler geliştirdi, bienallerde, yurt dışı artfest projelerinde ve Öğretmen sergilerinde aktif rol aldı. Halen İstanbul Özel ENKA Okullarında öğretmen olarak görev yapmaktadır.

MUSTAFA DUYMAZ
Sanat Eğitmeni- Sanatçı

1972’de Van’da doğdu. 1999’da Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Lisansüstü eğitimini tamamladı. Yaygara Güncel Sanat İnisiyatifi kurucularındandır.  “Sanat Kurumu’nun 2017 Yılı Sanatçı Ödülleri; “Övgüye Değer Yılın Sanatçısı Ödülü” ‘nü almıştır. İstanbul’da yaşıyor.

2023- Oyun Alanı, Odunpazarı Çağdaş Sanatlar Galerisi, Eskişehir (Kişisel sergi),

ETKİNLİKLER (SEÇKİ) 

2023- Neredeyiz? Maçka Sanat Galerisi – Erimtan Müzesi, Ankara,

2021- “Yeniden”, Ataşehir Kültür Merkezi, İstanbul,

2015- “Mitolojiler” 3. Mardin Bienali, “Kuluçka”, Yaygara Güncel Sanat İnisiyatifi, Mardin,

2015- “Olmadı Kaçarız”, Merkür Galeri, İstanbul    

2013 –  “CI Contemporary İstanbul,

2011 – “Paralaks”, Yaygara,  Contemporary 2011, İstanbul

2009 – “Nev Nesil” 25.Yıl Sergisi, Galeri Nev, Ankara,

2006 – “Gazi Eğitimliler Üç Kuşak Sergisi’’   Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM), Ankara, 1999 “UPSD. Genç Sanat -II-” Etkinlikleri Çağdaş Sanatlar Merkezi, Ankara

Noshid Mirzaei
Sant Eğimeni – Sanatçı

2 Ocak 1979’da Tahran’da doğdu. İran toplumunun tüm kısıtlamalarına ve ailesinin karşı çıkmasına rağmen, Çalışmak ve okumak için sanat dünyasını seçti. 2008 yılında İran Soore Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Çocukların dünyasına olan ilgisinde dolayı, 22 yıl boyunca İran’da, Çocuk Sanat Eğitmeni ve Sanat uzmanı olarak uluslararası projelerde çalıştı.
5 yıldır İstanbul’da yaşıyorum. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müze yönetim Bölümünde Yüksek lisans yaptım ve Tez aşamasındayım. Göçmen bir kadın sanatçı olarak, tüm sorunlara rağmen hâlâ sınır tanımayan bir dünya ve çocuk sanatı için çalışmaya devam ediyorum. 2020 ylıl
ETKİNLİKLER (SEÇKİ)
2002 Noma 2000 illüstrasyon sergisi, KANON ve UNESCO Asya Pasifik Vakfı (ACCU), Tahran
2004 İran’da Avrupa çocuk edebiyatı festivali, KANON ve Avrupa Birliği (X-Change), Tahran
2005 Çocukluk sevinçleri Festivali, Fransa ve Almanya ve KANON, Tahran
2004-2006 İran ve Hollanda çocukların kültürel değişim projesi, Amsterdam Kraliyet Müzesi ve KANON, Tahran-Amsterdam
2008 6. Tahran Resim Bienali, Saba Sanat Kültür Enstitüsü, Tahran
2021 8. UNIMUZED21 Uluslararası Üniversite Müzeleri Birliği Platformu Kongresi; İstanbul
2021 Kadın ve Sanat Yeni Yüzyılda, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İstanbul
2022 Uluslararası Mamak Masal Festivali, Ankara
2022 6. İstanbul Çocuk Gençlik Sanat Bienali, İstanbul
2023 Mitoloji ve Masal Festivali, İzmir

NUR BARDAKÇI
Sanat Eğitmeni

27 Mayıs 1988’de Konya’da doğdu. Konya Güzel Sanatlar Lisesi ardından Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Resim Bölümü’nden mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi, Plastik Sanatlar alanında yüksek lisans eğitimini, “Görüntüde Travma” üzerine tamamladı. 2014-2018 yılları arasında İstanbul, Amsterdam, Berlin, Hindistan’da katıldığı rezidans ve sergi çalışmalarının ardından, akademik araştırmalarında ve sanat çalışmalarında
travma’nın süreci ve görüntüsü’ne” odaklanmaktadır. Aktivist Belgesel Çalışmaları yanı sıra ‘bağımsız alan’da video-performans ve video-belge araştırma, film gösterimleri ve sergileri devam etmektedir. Karşılaştırmalı Sanat Tarihi, Video-Film Okumaları üzerine akademik alanda kuramsal ve uygulamalı dersler vermektedir. Kadıköy’de bulunan atölyesinde üretmeye ve bi’kolektif ile bağımsız çalışmalar ve araştırmalar yürütmeye devam etmektedir.
2023, Alikev, Genç Sanatçı, Karşı Sanat Çalışmaları, Video-performans, İstanbul
2023, Akbank, Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi, İstanbul
2022, “Türkiye Sanat Haritası Araştırmaları”, Bağımsız Süresiz Sergi/araştırma, İstanbul
2021, “Senkron Eş Zamanlı Video Sergileri-Darağaç/Darmekan”, İzmir/İstanbul
2020, “İzole Project”, Sanatçı Deneyim, İstanbul 2020, ‘Sub!!!”, RJNR Projesi, Çanakkale
2018, “Artist Deneyim 2018, Tüyap Sanat Fuarı, Tasarım Bakkalı (inisiyatif alanları), İstanbul
2018, “Open Studio Days”, İstanbul
2017, “Donut Disturb”, ‘Gerrit Rietveld Akademie’, Amsterdam
2017, “7.uluslararası Öğrenci Trienali”, İstanbul
2016, “To Be Announced”, European Exchange Academy (EEA), Berlin, Almanya

OYA METE YENER
Sanat Eğitmeni- Sanatçı

1975 yılında Ardahan’da doğdu. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-iş Öğretmenliği, Heykel ana sanat dalından 2000 yılında mezun oldu. Aynı yıl Özel Enka Okullarında öğretmenliğe başladı. 2001-2003 yılları arasında Art-terapi eğitim aldı. 2005 yılında İspanya’ya giderek Madrid Complutense Üniversitesinde Çağdaş Plastik Sanatlarda Teori ve Pratik üzerine yüksek lisansını tamamladı. 2014-2015  Üstün Zekalılar Enstitüsü – California Üniversitesi işbirliğiyle , Üstün Zekâlı/Yetenekli Çocuklar Eğitmenliği Programını tamamladı. Eğitmenliğin dışında bir çok sanat etkinlikleri, çocuk sanat kampları ve sergilerde yer aldı, çocuk kitabı illüstratörlüğü yaptı. 2023 yılında Geleneksel çizgi film – animasyon dersleri aldı.  Sanat eğitmenliğinin yanı sıra, sanat çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir.

Sergiler

 

 • 2006 – Yarışma sergisi – El Centro Cultural “ Casa De Vacas” Madrid, İspanya ( 2.lik ve artistik ödül – Kollektif)
 • 2006 – Yarışma sergisi – Patrimonio De La Humanidad, Alcala, Madrid, İspanya ( 3.lük Ödülü-kollektif)
 • 2005 – Karma sergi – Devlet Güzel Sanatlar Fakültesi – Madrid, İspanya
 • 2004 – “Doğa ve İnsan” Fotoğraf ve Desen Sergisi – Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi
 • 2004 – İM – Disiplinlerarası Sanat Sergisi, İstanbul – Mardin

2003 – Karma sergi- Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi 

ÖZGÜR YENER
Sanat Eğitmeni- Sanatçı

1974 yılında İstanbul’da doğan Özgür Yener Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim Ana Sanat Dalından mezun oldu. Madrid, Universidad Complutense’de “Çağdaş Sanat Teoriği ve Pratiği” adlı master programını tamamladı. 2005 yılında aynı üniversitenin doktora eğitimine kabul edildi. “Plastik, Teknik ve Konsept” programı doğrultusunda “materik resim”, “çoklu ifade imkânları”, “tarihi ve çağdaş koleksiyonlar vasıtası ile koleksiyonculuk fenomeni” gibi dersler aldı. Del Prado, Thyssen- Bornemisza ve Reina Sofia müzelerinde incelemelerde bulundu. Eserleri birçok özel ve resmi koleksiyona girmiş olan sanatçı yurt içinde ve yurt dışında birçok kişisel ve karma sergide izleyicileriyle buluşmuştur.
Anadolu Güzel Sanatlar Derneği yönetim kurulu üyesi. M.E.B. ve özel kurumların sanat etkinliklerinde komisyon üyeliği yaptı. Sanat eğitiminin gerekliliği üzerine seminerler verdi. İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi ve çeşitli kurumlarda sanat programları yürüttü.
2010-2019 İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Bölüm Başkanı /Okul Müdürlüğü görevinden sonra Koç Okulları’nda Sanat Öğretmenliği görevini sürdürmektedir

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-12.png
SARAH CLARKSON SPOORS
Sanat Eğitmeni- Sanatçı

Sarah, 1971 yılında İngiltere’de doğdu ve ilkokul ile lise eğitimini tamamladı. Etkinlik Organizasyonu alanında başarılı bir kariyerin ardından, 2001-2006 yılları arasında Çocuk Psikolojisi alanında lisans eğitimini Lancaster Üniversitesi’nde tamamladı. 2006-2009 yılları arasında Birleşik Krallık’taki Leicester Üniversitesi’nde yüksek lisans derecesini aldı ve 2012 yılında Cumbria Üniversitesi’nde ikinci yüksek lisans seviyesinde bir nitelik elde etti. Şu anda, özel olarak Tekstil ve Fotoğrafçılık alanında Sanat Yaratma üzerine bir derece programında eğitim alıyor.

Sarah, 2013 yılından beri uluslararası alanda öğretmenlik yapmaktadır, İngiltere’de öğretmenlik yapmış bir sürenin ardından. İstanbul’daki ENKA Okulları’nda İlkokul Görsel Sanatlar uzmanı ve Görsel Sanatlar Bölüm Başkanı olarak görev yapıyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-14.png
SEDA AYDIN
Sanat Eğitmeni- Sanatçı

1998 yılında Trabzon’da doğdu.Lise eğitimini Rize Türk Telekom Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamladı.Lisans eğitimini 2021 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Endüstriyel Tasarım Anasanat Dalında tamamladı.Ulusal ve uluslararası sanat yarışmaları ve sergilere katıldı.Resim ve edebiyat alanında ödüller aldı.Çeşitli bölgelerde kapalı ve açık mekanlarda duvar resimleri de bulunmaktadır.Mezun olduktan sonra çeşitli sanat atölyelerinde resim dersleri ve workshoplar verdi.Şu anda Bilfen Eğitim Kurumları’nda Resim Öğretmeni olarak çalışmaktadır.

KATILDIĞI ETKİNLİKLER (SEÇKİ)
2023-Karl&Ein Art Gallery Karma Resim Sergisi
2023-Eğitim&Sanat Karma Resim Sergisi 2022-Brava Edition Art Wokshop
2022- Neta Art Karma Resim Sergisi 2019-Marmara Üniversitesi Eğitimcileri ve Öğrencileri Resim sergisi
2017-4.İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienal

SEVDA AKIŞ
Sanat Eğitmeni- Sanatçı

Lisans eğitimimi 2010 yılında Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde gerçekleştirdi. Üniversite bünyesinde lisans derslerini başarıyla tamamlayıp birçok karma sergilerde yer aldı. Kütahya Belediyesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğinde düzenlenen sanat ve eğitim projelerine katkı sağladı. Üniversite yıllarında yaptığı özgün yağlıboya tabloları Ülkemizin usta sanatçıların eserlerinin de yer aldığı Rh+ Art Gallery’de sergilendi. Bu sergide yer alan çalışmaları “Brand It” ismiyle dergi haline getirildi. Lisans eğitimim ardından “Pedagojik Formasyon” eğitimimi Marmara Üniversitesinde tamamladı. Resim Bölümü mezuniyetinin sonrasında yaklaşık dört yıl kurum müdürlüğü ve resim öğretmenliği görevlerinde bulundu. Halen Bilfen Eğitim Kurumlarında resim öğretmenliği görevini başarıyla sürdürmektedir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-26.png
DR. SEYİT MEHMET BUÇUKOĞLU Sanat Eğitmeni-Sanatçı

1982 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini 2005 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nde, 2010 yılında da aynı fakültenin Resim Bölümü’nde tamamladı. Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Plastik Sanatlar Yüksek Lisans Programı’ndan 2013 yılında, Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Sanatta Yeterlik / Doktora Programı’ndan da 2017 yılında mezun oldu. Ulusal / uluslararası sanat ve tasarım yarışmalarında 62 ödülü bulunmakla birlikte, yurtiçinde 23 kişisel sergi açtı ve 15’i yurtdışında olmak üzere birçok karma sergiye katıldı. Eserleri; T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ŞEFİK BURSALI Müzesi, Resim ve Heykel Müzeleri Derneği, Yaşar Müzesi Koleksiyonu ve ELGİZ Proje4L Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde yer almakla birlikte, ABD, KIBRIS, DUBAI, KATAR, LUKSEMBURG, ARNAVUTLUK, YUNANİSTAN, MAKEDONYA gibi pek çok ülkedeki özel koleksiyonlarda da bulunmaktadır. 2018 yılında çalışmaya başladığı Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümünde şu anda Bölüm Başkanı olarak görev yapmakta ve sanatsal üretimlerini kendi özel atölyesinde devam ettirmektedir.

Seçilmiş Kişisel Sergiler

2021 – GALERİ FE “MORFEM”

2019 – Terakki Vakfı Sanat Galerisi “BELLEĞİN İZDÜŞÜMÜ”

2017 – GALERİ FE “MİSTİK YÜZEYLER”

2017 – FMV IŞIK Galeri “ŞAİRÂNE SERBESTLİK”

2012 – LİNART Gallery “SÖZÜN İZİ”

Seçilmiş Karma Sergiler

2011 – “Türkiye’de Baskıresme Bakmak”, ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ – Eskişehir

2009 – 28. Günümüz Sanatçıları İstanbul Sergisi, AKBANK SANAT

Seçilmiş Yurtdışı Sergiler

2018 – “International Tokyo Group Exhibition”, Tokyo Metropolitan Art Museum (Tokyo-JAPONYA)

2018 – “Imago Mundi – Luciano Benetton Collection, Join The Dots”, Salone Degli Incanti (Trieste-İTALYA) 2009 – The International Art Exchange Exhibit (Incheon-GÜNEY KORE)

TÜLİN ÇABUK DOMİNİAK Sanat Eğitmeni – Sanatçı

Tülin Çabuk Dominiak Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Resim-İş Öğretmenliği bölümünde lisans eğitimini (2003); Milano Brera Güzel Sanatlar Akademisi, Resim Sanat Dalı yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Cape Town ve Oxford merkezli firmalarda ve özel bir üniversitede sanat yönetmeni olarak çalışmasının ardından çeşitli özel okullarda Görsel Sanatlar ve Art & Design öğretmenliği yapmıştır. “Motiflerin Dili” ve “Benim Doğamda” adlı sanatsal projelerle İstanbul ve İtalya’da birçok karma ve kişisel sergide yer almıştır.
2020 yılından bu yana Koç Okulunda Görsel Sanatlar Bölüm Başkanı olarak görev yapmakta, sanatsal çalışmalarına devam etmektedir.

ETKİNLİKLER

 • 2018 Kişisel Sergi “Benim Doğamda” Adalar Kent Konseyi, Çelik Gülersoy
  Kültür ve Sanat Merkezi, Büyükada, İstanbul
 • 2018 Kişisel Sergi “Benim Doğamda” Barış Manço Kültür Merkezi, İstanbul
 • 2015 Kişisel Sergi “Motiflerin Dili” Barış Manço Kültür Merkezi, İstanbul
 • 2014 Kişisel Sergi “Il Linguaggio del Motif” Libreria Ubik, Parma, İtalya
 • 2014 Karma Sergi “Adalı Sanatçılar ve Fayton Meydanı”, Büyükada, İstanbul
 • 2014 Karma Sergi “Termik Santral İstemiyoruz” Amasra, Bartın
 • 2014 Karma Sergi “Geç Kalma” Antakya Primemall Sanat Galerisi, Hatay
 • 2014 Karma Sergi “Collettiva Artistica, C.L.M.” Saponaro Sanat Galerisi,
  Floransa, İtalya
 • 2014 Karma Sergi “Geç Kalma” Barış Manço Kültür Merkezi, İstanbul
 • 2013 Kişisel Sergi “Mentre Andavo” Circolo dei Baccanali, Carrara, İtalya
 • 2013 Karma Sergi “Al di la della Porta” Arci Africa Assi, Pietra Santa, İtalya
 • 2012 Karma Sergi “Contemporary Art” Galleria Europa, Viareggio, İtalya
 • 2012 Karma Sergi “Art for Aids” Uluslararası Sergi, Castello Malaspina, Massa, İtalya
 • 2012 Karma Sergi “Mail Art”, Federico Fellini Anısına, Palazzo Ducale, Massa, İtalya
YILDIZ CANLICA YILDIZ
Sanat Eğitmeni- Sanatçı

1999 yılında Osmaniye Kadirli’ de doğmuştur. Lise eğitimini Osmaniye’de Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesinde tamamlamıştır. 2021 yılında  Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim- İş öğretmenliği bölümü Endüstriyel Tasarım anasanat dalında lisans eğitimini tamamlamıştır. Şuanda Bilfen Eğitim Kurumlarında öğretmenlik yapmaktadır.

SERGİLER
2016 Osmaniye Dünya Rekorlarında En Uzun Açık Hava Sergisi
2018 Marmara Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölüm Sergisi
2019 Marmara Üniversitesi Eğitimcileri ve Öğrencileri Resim Sergisi