Proje Teslim

Sevgili Bienal Katılımcıları,

Bienal tarihi yaklaşıyor ve heyecanımız her geçen gün artarak devam ediyor. Bir karışıklığa yol açmamak için açılış, takvim, teslim ve bazı detaylarla ilgili sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Bienal Açılışını 20 Nisan 2022 Çarşamba saat 10:00’da MKM Beşiktaş Çağdaş’ta yapıyoruz. Açılış günü projesi sergilen tüm öğrenci ve siz sevgili öğretmenlerin açılışta olmaları bizleri sevindirecektir. Velilerinizi de çağırmak istediğinizi biliyoruz. Ancak açılış günü oluşacak yoğunluğu önlemek velilerimizin daha konforlu bir ortamda Bienali görmelerini sağlamak için farklı günlerde Bienal mekanına yönlendirmenizi isteyeceğiz.

Teslimat Dokümanları; Sergi Künyesi, Sözleşme ve Teslim Tutanağından oluşan dokümanlar her katılımcıya mail gönderildi. Bu belgeler sizler ulaşmadıysa spam klasörünüzü kontrol ediniz.

  1. Sergi Künyesi; Projenizle ilgili son güncel bilgilerle, (formatı değiştirmeden, deforme etmeden, yazı karakteri ve renklerle oynamadan) formu doldurarak A5 boyutlarında fotoblok malzemeye basarak projenizle birlikte teslim edeceğiniz formattır. Proje Künyenizi bir şeffaf föye koyarak projenizin paketine düşmeyecek, deforme olmayacak bir şekilde yerleştirmeniz kaybolmasını önleyecektir.
  2. Sözleşme; işlerin sergilenmesi, görsellerinin basılı malzemelerde ve dijital ortamlarda paylaşılması için telif hakları konusunda bizlere hukuki yetki verdiğinizi içeren bir sözleşmedir. Bu sözleşmenin alt bölümünü doldurup, imzalayarak projenizle birlikte teslim etmeniz gerekmektedir.
  3. Teslim Formu; Projenizi, ekipmanlarınızı varsa donanımlarını bize teslim ettiğinize dair bir formdur. Bu formu doldurup iki nüsha olarak projeyi teslim ederken yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bu form teslim sırasında teslim alan Bienal ekibi üyesi ve teslim eden arasında imzalanacaktır.

İşlerin Teslim, Kurulumu ve Geri Alma Takvimi,

Çalışmaların tamamı MKM Beşiktaş Çağdaş’ta teslim alınacaktır.

Teslimat Adresi: MKM Beşiktaş Çağdaş, Uğur Mumcu Cad., Akatlar No:8 D:1, 34335 Beşiktaş/İstanbul

Çalışmalar paketlenirken çalışma ile ilgili bilgiler (isim, kurum, iletişim bilgileri, kaç parça olduğu vb.) sağlam ve görünebilecek şekilde paket üzerinde yer almalıdır. Eğer çalışmanız özel bir sergileme gerektiriyorsa çalışma paketinize bir kurulum ve sergileme şeması eklemelisiniz.

Teslim Tarihleri;

  1. İstanbul içi katılımcılar 

Anaokulu, İlkokul Projeleri, 5-6 Nisan 2022

Ortaokul Projeleri, 7-8 Nisan 2022

Lise Projeleri, 8-9 Nisan 2022

Güzel Sanatlar Lisesi projeleri, 10-11 Nisan 2022

10.00-17.00 saatleri arasında projeler Teslimat Dokümanları ile birlikte Bienal ekibine teslim edilecektir. Çalışmalar, yetkili bir kişi tarafından, Künye, Sözleşme ve Teslim tutanağının ilgili bölümleri doldurulup imzalanarak elden teslim alınacaktır.

  1. İstanbul dışı katılımcılar ise Projelerini, Bienal mekânına en geç 08 Nisan 2022 tarihinde teslim edilecek şekilde kargo ödemesini yaparak göndermelidir. Alıcı İsmine 6. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali, MKM Beşiktaş Çağdaş ibaresi yazılmalıdır.   Projeler zarar görmeyecek şekilde paketlenerek kargoya teslim edilmelidir. Teslim Dokümanında yer alan Künye, Sözleşme ve Teslim tutanağının ilgili bölümleri doldurulup imzalanarak proje paketine eklenmelidir. Projeniz çok parçalı ve karmaşıksa mutlak açıklamalı bir montaj şeması eklenmelidir.

Yerleştirme:

11,12 Nisan 2022tarihleri arasında yapılacaktır. İstanbul’daysanız ve ya şehir dışından gelebiliyorsanız, bu iki günden birini seçip (geleceğiniz günün saat bilgisini bu mail adresine ileterek), projenizi küratörlerin belirlediği yerde kendiniz kurabilirsiniz.

Eğer 11,12 Nisan tarihlerinde İstanbul MKM Beşiktaş Çağdaşa gelip projenizi yerleştirme, kurma imkanınız yoksa, yukarıda açıklanan teslim tarihlerinde projenizi kurmanız gerekecektir.   

İstanbul dışından olan veya kuruluma gelemeyecek proje sahipleri; ilgili jüri mail  adresine gönderecekleri maille projelerinin montajı ile ilgili detayları paylaşmaları halinde Bienal ekibi tarafından kurulumları gerçekleştirilecektir.    

17 Nisan 2022 Son dokunuşlar ve temizlik.

20 Nisan 2022 saat 10:00 Açılış

Projelerin Geri Alınması, 23,24,25 Mayıs Projelerin geri alınması için belirlenen tarihtir. Projelerinizi alırken lütfen okulunuz, siz ve katılan tüm öğrencileriniz için hazırlanan sertifikaları almayı unutmayın.

  1. İstanbul İçi katılımcılar, Bu tarihlerde, ilgili mekândan projelerini geri almalıdır. Bienal sonrasında mekân farklı sergiler için kullanılacağı için, teslim alınmayan işlerde sorumluluk proje sahibine aittir.
  2. İstanbul dışı katılımcılar, çalışmalarının alınması için uygun gördüğü, anlaşmalı olduğu veya seçtiği kargo firmasını 3 gün içinde mekâna yönlendirmelidir. 25 Mayıs’tan sonra alınmayan çalışmaların sorumluluğu iş sahiplerine aittir.