Atölyeler

Bienal süresince çocuklar, gençler, öğretmenler ve yetişkinler için birbirinden farklı içerik ve hedeflere sahip birçok atölye yapılmaktadır. Bu atölyeler alanında uzman 40’ın üzerinde STK, Üniversite ve Sanat Kurum desteği ile gerçekleşir.

Yurt içinden ve dışından sanat ve eğitim alanında fark yaratan kişi ve kurumları öğretmen, öğrenci ve velilerle buluşturan bu bölüm Bienalin Know How paylaşımın olduğu bölümüdür.

4     25

Çocuk ve gençleri için; sanatçı, akademisyen ve uzmanlar eşliğinde resmi, baskı, stop motion, dram, hikaye anlatıcılığı, heykel, çocuk hakları, çevre, ekoloji, birlikte yaşam, sanatçı buluşmaları, yazarlarla tanışma, edebiyat atölyeleri, dans gibi çeşitli sanat disiplinlerini deneyimleneceği birbirinden farklı, çok sayıda atölye bu bölümde yer alır.

Yetişkinler için ise öncelikli olarak öğretmenlerin mesleki donanımlarını geliştirecek atölyelerden oluşur. Sanat ve yaratıcılık eğitimi ile ilgili dünyada değişen modellerin yerli ve yabancılar uzmanlar tarafından sunulduğu atölyeleri kapsar. Ayrıca ebeveyn ve sanatla ilgili olan herkese açık farklı atölyeler bu bölümde bulunur.