Müzik

 

Çocuklar ve gençlerin katılımcı olarak içerisinde bulundukları konserler ise, bu sene farklı bir metodoloji ile değerlendirilecektir. Bienal, her türlü etnik, dini ve sosyo-ekonomik gruba dahil 4-18 yaşları arasında çocuk ve gence katılma imkanı sağlamak için birçok okul ve vakfıla işbirliği başlatmıştır. Ayrıca, başvurular bittikten sonra, farklı gruplara ayrılacak olan projeler, içerik ve potansiyel sunma şekline uygun olarak gruplandırılacaktır. Bu projeler, Şehir Hatları Vapurları, Meydanlar, Bienal Mekanı ve  Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nin de içinde bulunduğu, gün geçtikçe sayıları artan mekan listesindeki yerlerden birinde Bienal programına dahil edilecektir.

 

Vapurda Müzik

İstanbul’un en karakteristik simgelerinden biri olan ve yüzlerce yıldır iki kıtayı birbirine bağlayan Şehir Hatları Vapurları, Bienalin müzik performanslarına ev sahipliği yapmaktadır. Çocuk ve gençlerin oluşturduğu müzik grupları ve korolar, çoğunlukla akustik olarak 20 dk süren iki kıta arasındaki yolculuk süresince yolculara müzik dolu unutulmaz anlar yaşatmaktadır.

Kamusal alanlarda izleyici karşısına çıkma olanağına kavuşan binlerce çocuk ve genç müzik kariyerinin ilk konserlerini otantik bir ortam olan vapurda verme olanağı    yakalamaktadır.